Poprawa w sesji poprawkowej

Aktualizacja: 10.06.2025 r

Regulamin poprawy oceny negatywnej z lab. w sesji poprawkowej

  1. Terminy zaliczenia w sesji poprawkowej najpierw zadań semestralnych a następnie poprawy oceny z zajęć lab. są wyznaczane tak, aby – w razie pozytywnego wyniku – można było przystąpić do egzaminu wyznaczonego w sesji poprawkowej.
  2. Terminy i sposób organizacji zaliczenia zadań semestralnych w sesji poprawkowej są określane przez prowadzących zajęcia lab.
  3. Termin i sposób organizacji poprawy oceny z lab. są określane przez koordynatora przedmiotu.
  4. Poprawa odbywa się w pracowni lab. i dotyczy realizacji jednego zadania programistycznego podzielonego na etapy. Zadanie obejmuje materiał całego przedmiotu.
  5. Poprawa jest jedna, wspólna dla wszystkich zainteresowanych studentów z wszystkich grup.
  6. Poprawa trwa trzy do czterech godzin bez przerwy.
  7. Jedynym oficjalnym środowiskiem programistycznym jest Visual Studio w wersji zgodnej z wersją zainstalowaną na komputerach w pracowni.
  8. Poprawy nie wolno realizować na własnym laptopie. Rozwiązanie musi zostać wykonane na stanowisku komputerowym w pracowni, gdzie odbywa się poprawa.
  9. W trakcie poprawy obowiązuje całkowity zakaz korzystania ze smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych. Smartfony nie mogą leżeć na biurkach ani być schowane w kieszeniach bluz czy spodni. Muszą być wyciszone i schowane w plecaku lub torbie. Wyjęcie smartfonu powoduje natychmiastowe zakończenie udziału studenta w poprawie i ocenę negatywną. Bez rozstrzygania, czy doszło do ściągania, czy nie.
  10. W trakcie poprawy obowiązuje całkowity zakaz korzystania z zasobów internetu. Używanie komunikatorów, korzystanie z wyszukiwarki sieciowej, sprawdzanie informacji na forach społecznościowych lub innych stronach poświęconych programowaniu w c/c++ powoduje natychmiastowe zakończenie udziału studenta w poprawie i ocenę negatywną. Wyjątki:
    1. http://www.cplusplus.com/
    2. https://en.cppreference.com/
    3. materiały z wykładu dostępne na platformie e-learningowej Moodle UKSW: https://e.uksw.edu.pl
  11. Można za to korzystać swobodnie z papierowych książek i notatek oraz wydruków. Jeżeli ktoś ma tablet z książkami w pdf’ie to ma obowiązek pokazać prowadzącemu, że na czas zajęć ma w nim wyłączony kontakt ze światem (WiFi).
  12. W czasie trwania poprawy należy wykonać program stanowiący rozwiązanie zadania i zgłosić prowadzącemu gotowość oddania do oceny.
  13. Po zgłoszeniu gotowości do oceny, student zostanie poproszony o objaśnienie w formie pisemnej lub ustnej oddanego rozwiązania. Pytania będą dotyczyły wiedzy, która została wykorzystana w kodzie programu oraz o zasadność przyjętych rozwiązań (struktur danych, logiki programu). Celem tej rozmowy jest (uwaga!) nabranie przekonania, że student jest autorem i rozumie co napisał. To nie jest egzamin – pytania dotyczą tylko kodu oraz wiedzy, która była konieczna, aby ten kod w takiej postaci napisać. Nieumiejętność odpowiedzi na pytania jest podstawą do obniżenia oceny.