ZTP2023: Informacje organizacyjne na koniec semestru

Poprawa jednej oceny z zajęć lab.

1. Dn. 17 stycznia (środa) w pracowni komputerowej 119, bud. 21, w godz. 11:30 – 14:45 odbędą się zajęcia lab., na których będzie można uzyskać ocenę, która zastąpi jedną z ocen uzyskanych na zajęciach lab. w semestrze.
  2. Zajęcia lab. w dn. 17 stycznia nie są obowiązkowe. Są to zajęcia tylko dla osób, które chcą skasować jedną ze swoich ocen i zastąpić ja nową oceną zdobytą na tych zajęciach. Np. jeżeli ktoś ma trzy zera z zajęć, co oznacza, że otrzyma ocenę negatywną z lab., może przyjść, aby zdobyć lepszą ocenę, która zastąpi jedno z tych zer.
  3. Przed rozpoczęciem zajęć wszystkim uczestnikom kasowana jest jedna, wskazana przez nich ocena z zajęć lab. w semestrze. Jeżeli jest to ocena inna niż zero punktów, wskazane punkty są tracone bezpowrotnie.
  4. Na zajęciach będzie do zrobienia jedno zadanie, za które można zdobyć do 10 pkt. Zadanie obejmuje materiał całego semestru. Warunki realizacji są takie same jak na zajęciach w semestrze, tj. praca samodzielna bez korzystania z zasobów internetu (za wyjątkiem strony https://cplusplus.com/ oraz platformy learningowej UKSW).
  5. Zajęcia w tej sali są wspólne dla zainteresowanych z wszystkich trzech grup.

W razie niejasności proszę o pytania mailem.Warunki zwolnienia z egzaminu za bardzo dobre wyniki z lab. zostaną ustalone dopiero po zakończeniu semestru, kiedy będą znane wszystkie wyniki z lab.

Egzamin zerowy

1. Dn. 25 stycznia (czwartek) w sali wykładowej 205, bud. 21, w godz. 16:45 – 18:15 planowany jest egzamin zerowy z ZTP.
  2. Egzamin jest pisemny. Proszę zabrać ze sobą kartki papieru i długopisy oraz legitymacje studenckie. Proszę być na miejscu kilka minut wcześniej, ponieważ sala zostanie otwarta już w trakcie przerwy, tak aby punktualnie o godz. 16:45 można było rozpocząć egzamin.
  3. Szczegółowe zasady udziału są opisane na stronie www: Zasady zaliczenia wykładu, ale uwaga: (1) egzamin nie ma części praktycznej, to znaczy, nie będzie kartki z kodem programu, dla którego należy podać komunikaty wypisywane w oknie konsoli, (2) wszystkie osoby, które mają szansę na ocenę pozytywną z lab. na koniec semestru są oczekiwane na egzaminie.
  4. Ocenie podlegają prace egzaminacyjne tylko tych osób, które na koniec semestru, tj. 26 stycznia (piątek) będą miały z zajęć lab. dostateczną liczbę punktów oraz spełnią warunki gwarantujące ocenę pozytywną.
  5. Oceny pozytywne uzyskane z tego egzaminu są wpisywane do protokołu jako zdobyte w pierwszym terminie.
  6. Oceny negatywne nie są nigdzie wpisywane i są zapominane.
  7. Jeżeli będą takie osoby, które zostaną zwolnione z egzaminu za bardzo dobre wyniki lab., to proponowana im ocena zastąpi ocenę z egzaminu zerowego. Jednak decyzja o zastosowaniu w tym roku zwolnień z egzaminu za bardzo dobre wyniki jeszcze nie została podjęta.
  8. Brak zainteresowania (niedostateczna liczba studentów na sali) spowoduje odwołanie egzaminu zerowego.

Zwracam uwagę na zasadę: Na egzaminie nie wolno sięgać do telefonów komórkowych. Telefony w czasie egzaminu muszą być wyciszone i schowane np. w torbie czy plecaku. Niestosowanie się do tej zasady skutkuje natychmiastowym zakończeniem egzaminu przez studenta i opuszczeniem sali.